Historia

Rok 2001

Nałęczowska Spółka Handlowa Sp. z o.o. została założona z inicjatywy członków Nałęczowskiej Spółdzielni Rolniczo – Handlowej. Rozpoczęła swoją działalność jesienią 2001r. Na stanowisko Prezesa Zarządu został powołany Grzegorz Kobus, który wraz ze sprawdzonym zespołem pracowników miał zmierzyć się z nową formą prowadzenia handlu. Początki działalności Spółki skupiały się na produkcji piekarniczej, hurtowni wody mineralnej oraz targowisku. Podpisane zostały również umowy najmu wolnych powierzchni handlowych i magazynowych.

Rok 2002

Wiosną 2002r. krystalizują się plany inwestycyjne co do budynku handlowo – usługowego przy ul. 1 Maja 12. Celem jego modernizacji jest urządzenie wielkopowierzchniowego sklepu z art. spożywczymi i chemiczno – kosmetycznymi. Rozwój supermarketów na polskim rynku wyznacza jedyny możliwy kierunek do osiągnięcia sukcesu w handlu FMCG.

Rok 2003

W 2003r. oddany zostaje do użytku pasaż handlowy – pierwsza część planowanej w centrum Nałęczowa inwestycji. Równolegle prowadzone są intensywne prace przy budowie supermarketu. Władze NSH są przekonane, że nie można czekać aż zachodnia sieć wejdzie do Nałęczowa. Klienci również oczekują pojawienia się obiektu, w którym jakość obsługi i wygoda dokonywania zakupów będą na miarę XXI wieku. Wreszcie 18 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia otwarty został pierwszy supermarket w historii Nałęczowskiej Spółki Handlowej. Elektroniczna obsługa klienta, samoobsługowy system kodów kreskowych oraz cyfrowy monitoring to nowa jakość na lokalnym rynku, która szybko znalazła uznanie wśród mieszkańców i przyjezdnych gości. Szerokość asortymentu, elektroniczna dokumentacja czy strategia promocji to nowe wyzwania dla pracowników i osób zarządzających. Zwiększająca się sprzedaż daje nowe możliwości negocjacyjne z dostawcami, co ma swoje odbicie w niskim poziomie cen.

Rok 2004

Rok 2004 to kolejne plany modernizacji otoczenia supermarketu oraz monitorowanie pracy placówki. Nowoczesny handel wymaga „zmiany myślenia” w wielu obszarach działalności całej firmy. Nowe wyzwania dotyczą m.in. zarządzania personelem oraz księgowości.

Rok 2005

W 2005r. wprowadzone zostają procedury produkcyjne, handlowe i magazynowe, jakich wymaga się od firm w nowej, unijnej rzeczywistości. Szczególny nacisk położony został na system HACCP oraz zasady Dobrych Praktyk Higienicznych. Ostatecznych kształtów nabiera kompleksowa koncepcja użytkowa i funkcjonalna obiektu i działki przy ul. 1 Maja 12. Powstaje projekt budowlany i wizualizacja. Zarząd poszukuje inwestora dla targowiska oraz części niewykorzystanych obiektów. Zatrudnienie w firmie zwiększa się do 40 osób. Nałęczów Zdrój (producent „Cisowianki”), gdzie NSH jest udziałowcem, również rośnie w siłę i zdobywa coraz większą część polskiego rynku.

Rok 2006

Rok 2006 to czas na pierwsze porządkowanie struktury organizacyjnej firmy. Po dwóch latach funkcjonowania supermarketu można nakreślić potrzeby, jakie stawia konieczność zarządzania dużym sklepem i dostosować do nich stanowiska pracy. NSH jest już niekwestionowanym liderem handlowym na lokalnym rynku. Rozwój nowego formatu staje się dla udziałowców jednoznaczną wskazówką, w którą stronę należy kierować strategię Spółki. Efektem tego jest decyzja o nabyciu obiektu w centrum osiedla w Bełżycach. Jego powierzchnia (700m2 na dwóch poziomach) oraz usytuowanie dają nadzieję na powtórzenie sukcesu z Nałęczowa. Odległość z Bełżyc do siedziby NSH to tylko kilkanaście kilometrów, więc nietrudno będzie nadzorować prace inwestycyjne i późniejszą działalność nowego supermarketu.

Udaje się także podpisać umowę z nowym inwestorem na działce nałęczowskiego targowiska. Plany przewidują utworzenie na przełomie 2007 i 2008 roku nowoczesnego kompleksu handlowo – usługowego.

Rok 2007

Perspektywa uruchomienia drugiego dużego obiektu handlowo – usługowego w Bełżycach w 2007r. stawia przed Spółką nowe wyzwanie. Zarządzanie kilkoma placówkami, nowy system informatyczny, system księgowy połączony z modułem sprzedaży w supermarketach oraz prowadzenie dwóch dużych inwestycji jednocześnie to problemy, z jakimi przyjdzie się teraz zmierzyć. 1 lipca decyzją Zarządu wprowadzona zostaje nowa struktura organizacyjna. Dyrektorem ds. administracji i produkcji zostaje Emil Gajewski, Paweł Romanek obejmuje funkcję dyrektora ds. handlowych natomiast za finanse firmy odpowiada dyrektor Małgorzata Sagan, którą zastępuje Bogumiła Pardyka. Piekarnią nadal kieruje Ryszard Radomski. Do zarządzania siecią informatyczną w centrali oraz w sklepach zostaje oddelegowany Krzysztof Chęć, którego praca magisterska na temat rozwiązań IT w NSH pozwoliła mu awansować. W połowie roku udaje się uzyskać wszelkie potrzebne zezwolenia na rozpoczęcie obu inwestycji. Zatrudnienie w firmie przekracza 50 osób.

18 grudnia 2007r., dokładnie cztery lata po uruchomieniu supermarketu w Nałęczowie swoje drzwi dla klientów otworzył nowocześnie urządzony obiekt w Bełżycach. Przebudowa, wymiana instalacji elektrycznej, grzewczej oraz chłodniczej, wymiana drzwi i okien, położenie glazury to tylko najważniejsze z prac remontowych, które zajęły kilka miesięcy. Na sali sprzedaży wstawione zostały nowe meble, urządzenia chłodnicze, grzewcze oraz ciągi oświetleniowe. Lokal wyposażono w elektroniczny system antywłamaniowy, monitoring przeciwkradzieżowy i nagłośnienie. Wprowadzony został komputerowy system obsługi klienta i ewidencji księgowej. Bazę danych podpięto do nowego serwera w siedzibie Spółki.

Rok 2008

W 2008r. podjęta zostaje decyzja o konieczności zmiany formy, w jakiej funkcjonuje piekarnia NSH. Dotychczasowa działalność pozostawia nas daleko w tyle jeśli chodzi o dzisiejsze warunki, panujące na rynku piekarniczym. Tradycyjna technologia daje co prawda wysoką jakość wyrobów jednakże odbija się na kosztach i od kilku lat rentowność tej części działalności Spółki daje wiele do życzenia. Rok później udało nam się znaleźć nowego partnera, który podejmuje się przejęcia części urządzeń, pracowników oraz prowadzenia dalszej produkcji. W oddanym do użytku pasażu handlowym w Bełżycach swoje miejsce znajduje oddział nałęczowskiego Banku Spółdzielczego. Na terenie dawnego targowiska w Nałęczowie otwierają się nowe obiekty: „Karczma Nałęczowska” i duży kompleks targowy „Nałęczówki”.

Rok 2009

W roku 2009 rozpoczynają się główne prace budowlane przy obiekcie w Nałęczowie. Oddana zostaje do użytku część produkcyjna dla cukierni „Delicja”, zmienia się wygląd elewacji a cały obiekt nabiera nowego kształtu. Stopniowo cała stolarka okienna i drzwiowa wymieniana zostaje na drewnianą, wyrasta również nowa część budynku od strony frontowego wejścia. Od maja, zgodnie z planem, Spółka przekazuje działalność w zakresie produkcji piekarniczej na rzecz nowego podmiotu, który prowadzi prywatny przedsiębiorca. Zarząd rozmawia z kilkoma partnerami na temat pozyskania lokalizacji pod kolejne supermarkety. Do końca roku powinny one przynieść efekt. W rankingu Kuriera Lubelskiego NSH zajmuje 90. miejsce wśród największych firm Lubelszczyzny. Jest to jak dotychczas największy sukces firmy na tle regionu.

Rok 2010

W 2010r. na terenie działania naszych supermarketów pojawiły się sklepy zachodnich sieci dyskontowych. Jednak po kilku miesiącach klienci udowodnili nam, że nawet mimo bliskiego położenia konkurencji nasze supermarkety z powodzeniem mogą funkcjonować, działając w oparciu o dotychczasową formułę handlu. Zwłaszcza jeśli chodzi o produkty świeże, takie jak owoce, warzywa, mięso, wędliny czy pieczywo nasza oferta jest najlepsza w okolicy.

Z myślą o dalszym rozwoju formatu supermarketów zakupiliśmy obiekt o powierzchni 850m2, położony w Karczmiskach, na trasie Kazimierz Dolny – Opole Lubelskie. Na przyszły rok planowane jest uruchomienie tam naszej kolejnej placówki wraz z powierzchnią handlowo – usługową dla najemców.

Obiekt w Nałęczowie zyskał nową elewację a przy budynku powstał duży, funkcjonalny parking na 25 miejsc dla klientów supermarketu i pasażu handlowego. Zmieniło się również otoczenie (tereny zielone, oświetlenie), gotowe do użytku są dobudowane powierzchnie handlowe na poziomie sklepu. W koordynowaniu działalności handlowej supermarketów pomaga na nowo utworzonym stanowisku Managera ds. Zakupów Ewa Pacek, która pracę w NSH zaczynała od stanowiska Kierownika Supermarketu w Nałęczowie.

Po raz drugi Spółka znalazła się w gronie stu największych firm Lubelszczyzny. W Złotej Setce znaleźliśmy się zarówno w rankingu Kuriera Lubelskiego jak i Dziennika Wschodniego. Świadczy to o skuteczności strategii rozwoju, jaką obraliśmy kilka lat temu.

Po wielu konsultacjach, ankietach i analizach wybraliśmy nazwę dla naszych sklepów: ALIBI. Nowe logo oraz hasło reklamowe „Twoje alibi na zakupy” pojawiło się z końcem roku na naszych szyldach, reklamówkach i gazetkach.

Rozpoczęła się przebudowa zakupionego pawilonu w Karczmiskach. Budynek ma zyskać nowy, atrakcyjny wygląd oraz zapewnić komfort i funkcjonalność dla przyszłych klientów. Oprócz supermarketu Alibi planowane jest otwarcie oddziału banku oraz uruchomienie mini – galerii handlowej dla chętnych najemców. Powierzchnia działki daje dużo możliwości architektonicznych na odpowiednie zaplanowanie parkingów i zieleni.

Rok 2011

Rok 2011 rozpoczął się od prestiżowej nagrody dla NSH. Za dobre wyniki i dynamiczny rozwój firmy otrzymaliśmy tytuł Gazeli Biznesu. Tę prestiżową nagrodę przyznaje redakcja dziennika „Puls Biznesu” i firma doradcza Bisnode.

W rankingu 100 największych firm Lubelszczyzny awansujemy o kilka miejsc w górę. W czasie panującej w całej gospodarce recesji należy to uznać za sukces.

W Karczmiskach trwają zaawansowane prace remontowo – budowlane. Po położeniu instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej montowana jest infrastruktura elektryczna, chłodnicza oraz teleinformatyczna. Druga połowa roku to czas prac nad ociepleniem i elewacją budynku a także budowa dróg dojścia, parkingów i zagospodarowanie terenów zielonych. Ostatni kwartał poświęcamy personelowi i sali sprzedaży. Rekrutacja, szkolenia, zamawianie mebli, towarowanie sklepu i przygotowanie promocji otwarciowych to zadania, z jakimi musi zmierzyć się dział handlowy.

Po całym roku przygotowań w sobotę 17 grudnia zostaje otwarty nasz trzeci supermarket Alibi. Klienci z Karczmisk i okolicznych miejscowości maja do dyspozycji na ponad 300m2 bogatą ofertę asortymentową. Na miejscu jest możliwość skorzystania z oferty sklepu odzieżowego, kwiaciarni i fryzjera. Swój oddział otwiera Bank Spółdzielczy w Opolu Lubelskim. Funkcjonalny obiekt o nowoczesnym kształcie i estetycznym wykończeniu to standard, jaki chcemy utrzymywać w każdym miejscu prowadzenia działalności przez Spółkę.

Rok 2012

W 2012r. nadszedł czas na remont biura centrali firmy na najwyższej kondygnacji budynku w Nałęczowie. Nowy wygląd i funkcjonalność zyskały pomieszczenia sekretariatu, kadry kierowniczej, księgowości i kadr. Przestronne archiwum, miejsce na serwery, pomieszczenia socjalne czy sala konferencyjna znacznie ułatwią codzienną pracę.

Tradycyjnie awansujemy o kilka miejsc do góry w rankingach Kuriera Lubelskiego i Dziennika Wschodniego. Nowy obiekt w Karczmiskach daje nadzieję na kolejne wzrosty w najbliższych latach.

Rok 2013

Początek 2013r. przyniósł kolejne, chyba najważniejsze wyróżnienie w historii firmy. Jak co roku miesięcznik Forbes ogłosił listę przedsiębiorstw, które najszybciej zwiększają swoją wartość, a przy tym są rentowne i mają stabilne wskaźniki ekonomiczne. Nałęczowska Spółka Handlowa w kategorii przedsiębiorstw o rocznych przychodach od 5 do 50 mln złotych wygrała ranking wojewódzki i zdobyła 10. miejsce w Polsce. Tytuł Diament Forbesa 2013 świadczy o tym, że udało nam się znaleźć miejsce na niełatwym rynku handlu i usług.

Rozmowy prowadzone w sprawie konsolidacji i współpracy z firmami z branży nie przyniosły niestety rezultatu. Właściciele i zarządzający małymi podmiotami (pojedyncze supermarkety) jeszcze nie do końca zdają sobie sprawę, że samym będzie im trudno stawić czoła ekspansji dyskontów i supermarketów zachodnich sieci. Pomimo tego Zarząd stara się doprowadzić do nawiązania takiej współpracy, której efektem będzie nowa lokalizacja sklepu.

Nie czekając na nowy supermarket firma rozpoczyna kolejną inwestycję. Po szczegółowych analizach rynkowych podjęta zostaje decyzja o uruchomieniu na najniższej kondygnacji obiektu w Nałęczowie nowoczesnej, samoobsługowej drogerii. Zachęceni sukcesem marki Alibi i pozytywnym odzewem ze strony klientów postanawiamy ten projekt poprowadzić sami od początku do końca, nie korzystając z pomocy sieci franczyzowych. Nie planujemy również wynajmować powierzchni sieciom zachodnim. Drogeria Alibi zostaje otwarta 9 października. Przy okazji tej inwestycji odświeżyliśmy powierzchnie pasażu handlowego, na nowo aranżując układ stoisk naszych najemców. Mamy nadzieję, że taka formuła handlu kosmetykami sprawdzi się w Nałęczowie i będzie można powielić ją w naszych innych lokalizacjach. Przy tej okazji w dziale zakupów pracę rozpoczyna Marcin Soroka. Doświadczenie, jakie zdobył w dużej sieci handlowej Stokrotka będzie mógł wykorzystać przy zarządzaniu drogerią i asortymentem kosmetyczno – chemicznym we wszystkich supermarketach Alibi.

W tym roku udaje się również odświeżyć elewację budynku w Bełżycach przy ul. Bychawskiej 17. Ocieplenie ścian zewnętrznych w połączeniu z nowym kolorem wystarczyło by obiekt, w którym mieści się nasz supermarket nabrał estetycznego wyglądu. W grudniu otwiera się w Bełżycach kolejny sklep zachodniej sieci handlowej. Biorąc pod uwagę ilość mieszkańców tej miejscowości i siłę nabywczą ich portfeli trudno wróżyć sukces tej inwestycji. My konsekwentnie robimy swoje a lojalność naszych klientów to nasz największy kapitał na przyszłość sklepu.

Rok 2014

Rok 2014 upłynął na obserwowaniu naszego najmłodszego dziecka – drogerii. Codzienna praca nad poprawieniem asortymentu, promocjami i jakością obsługi klienta przynosi pozytywne efekty w postaci rosnącej popularności nowego sklepu wśród mieszkańców Nałęczowa i odwiedzających go turystów. Na przełomie lutego i marca firma odebrała kolejną Gazelę Biznesu. Drugi rok z rzędu znaleźliśmy się również w gronie Diamentów Forbesa. Stagnacja w całej gospodarce wciąż nie napawa optymizmem sektora handlu, ale ponad 10-letnie doświadczenie, zdobyte na lokalnym rynku supermarketów daje nadzieję na utrzymanie tempa rozwoju Spółki. Aby to osiągnąć niezbędne jest powiększenie sieci o kolejny sklep i w tym zakresie prowadzone są rozmowy i negocjacje. Drobne inwestycje, poczynione w tym roku dotyczą przede wszystkim naszej placówki w Nałęczowie. W otoczeniu supermarketu pojawiają się nowe nasadzenia roślin, ogrodzenie i murki oporowe. Reorganizacja stoiska alkoholowego pozwala na wyodrębnienie części cukierniczej wraz z automatem do kawy na wynos.Poszukujemy lokalizacji
Powierzchnie do wynajęcia
Nasze sklepy

Copyright © 2015 NSH Sp. z o.o.

designed by onkoban.pl, coded by artspace.pl